steampunk_233

Стиль steampunk: погляд з минулого в майбутнє

четвер, Лютий 2nd, 2017

Стімпанк — новий напрям в дизайні. Цей стиль поки що не надто відомий і не дуже широко поширений, але з кожним днем лави його шанувальників ростуть. Риси стімпанка можна відстежити в мистецтві всього 20-ого століття, але лише в кінці 80-х років у нього з’явилася назва. Внаслідок, були визначені і систематизовані характеристики цієї течії. Про нього заговорили, йому стали приділяти увагу, у нього з’явилася армія шанувальників. Однак, як всім добре відомо, нове — це добре забуте старе. Стімпанк з’явився на світ не народившись, а переродившись.

stpu21

Стімпанк — ретро-футуристичний стиль. Хтось скаже: та це ж поєднання непоєднуваного! Або це ретро з картинками минулого, або це погляд у фантастичне майбутнє. Хіба ці два світи можуть стати єдиним цілим? Можуть, і приклад тому — стімпанк!

stpu5

Стиль steampunk в інтер’єрі

Інтер’єри в стилі стімпанк — брутальні, молодіжні, концептуальні. Декор у дусі стімпанка найбільше підходить для оформлення хлопчачих кімнат, холостяцьких чоловічих покоїв і квартир молодих пар, захоплених ретро-фантастикою.

stpu17

stpu15

Modern kids room with blue walls.

Кольори стімпанку

Стімпанк супроводжується кіптявою  задимленістю, тому кольори в основному темні: коричневий, сірий, чорний, брудно-цегляний, іржавий. Використання інших кольорів, звичайно, не забороняється, але краще, щоб це були димчасті відтінки: не блакитний, а димчасто-блакитний, не рожевий, а «маунбеттена». Бажано присутність кольору сталі, міді, латуні або бронзи.

stpu16

stpu13

Матеріали

Найбільш підходящі види обробки — це цегляна кладка, дошка, збереження «голої» бетонної стіни, груба штукатурка, камінь, підлогова плитка з імітацією бруківці. Цей урбаністичний набір можна розбавити шпалерами в клітку, смужку, з орнаментом типу дамаск або із зображенням деталей, схожих на шестерні і пружинки.

Якщо об’єднуються стилі ар-нуво і стімпанк, до місця буде розкішна обробка дерев’яними панелями і паркетом.

Меблі в стилі стімпанк

Дивани, крісла, стільці — шкіряні, в тому числі з заклепками. Відмінно впишуться елементи у вікторіанському стилі — наприклад, шкіряний диван честерфілд, дерев’яне бюро і т.

902064_orig

stpu11

Багато предметів з мебелі можуть бути кованими: столики, стільці, ліжка тощо. Залізна шафа стане вдалим придбанням для інтер’єру в стилі стімпанк. Кухонний гарнітур можна накрити стільницею з облицювальної сталі. Радіусні фасади теж підкреслять футуристичність обраного напрямку.

В стімпанк-інтер’єрах автентично виглядають клепані меблі (дерев’яні, шкіряні або плетені), а також предмети в колоніальному стилі. Фурнітура — кольори латуні, міді, бронзи.

Якщо стімпанк об’єднується з ар-нуво, частина меблів може бути виконана в плавних вигнутих лініях, які є характерними для цього декоративного стилю.

 

stpu27

stpu14

Декор в стилі стімпанк

Один з головних символів стімпанка, і основний елемент прикраси — це шестирня. Вона присутня всюди. Декоративними шестернями прикрашають стіни, меблі і предмети декору. З них створюють оригінальні панно.

Типові елементи, що повторюють форму дирижабля. Це може бути: стельова конструкція, світильники, а також оригінальні попільнички.  Активно використовують форму дирижаблі у  будь-яких предметах, схожих на деталі парового двигуна, машини, паровоза або підводного човна.

Настінні, підлогові, а також  настільні годинники — ще одна важлива одиниця стилю. Дизайн годин ускладнюється безліччю додаткових деталей.

stpu25

stpu29

Òåëåôîí â ñòèëå ñòèìïàíê

Багато шанувальників цього стилю мають цікаве хоббі. Вони надають стімпанковий вигляд сучасним предметам. Таким, наприклад, як ноутбук, телевізор, тостер. В основі дизайну  закладено поєднання вінтажності і футуристичності. Предмети виглядають старовинно, але при цьому, вони, немов напхані безліччю незрозумілих механізмів, яких виготовили  на виробництві з альтернативного майбутнього. Вибравши стиль steampunk для оформлення свого будинку, ви теж можете захопитися цим цікавим заняттям.

b5cad4f66f600e16db5b7ce650cf88988

stpu9

 

 

Автор: G.Ksu./

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>